معرفی کتابها و دوره ها
بسته آموزش مکالمه عربی لغة الضاد، کتاب همراه با سی دی صوتی و ترجمه کلمات جدید

به مناسبت دهه فجر از ١٢ لغايت ٢٢ بهمن  ماه ٩٥ محصولات آموزشى معهد الضاد با ٢٠ درصد تخفيف عرضه مى شود.

کتاب آموزش مکالمه عربی در خانه مجموعه لغة الضاد

((دوستانی که قصد استفاده از کتاب العربیه بین یدیک دارند می توانند از کتاب لغة الضاد استفاده کنند که از العربیه بین یدیک اقتباس شده و توضیحات و ترجمه هم دارد))

معرفی مجموعه ( برگرفته از مقدمه کتاب)

مجموعه‌ی "لغة الضاد"با بهره گیری از منابع اصلی و به روز آموزش مکالمه‌ی عربی در دنیا از آخرین دستاوردهای علومی چون آموزش زبان، روانشناسی آموزش و زبانشناسی برخوردار است و کمبودها و نقاط ضعف هر یک از منابع آن با نقاط قوت دیگری جبران شده است. این بسته از منابعی همچون "العربیة للحیاة" و "العربیة بین یدیک" و "الکتاب الاساسی" و "العربیّة للناشئین" و مانند آن سود جسته است. مجموعه ی "لغة الضاد"  با توجه به آشنایی مؤلف آن با ویژگی‌های زبان آموز ایرانی و شناسایی نیازهای مخاطب ویژهاش در طی نزدیک به بیست سال تدریس مکالمه، قواعد و ترجمه‌ی زبان عربی در مؤسسات آموزشی، حوزه‌ها و دانشگاه‌های کشور و پس از چند دوره تدریس و انجام جرح و تعدیل لازم به عمده نیازهای مخاطب خود پاسخ می‌دهد و او را گام به گام به قابلیت فهم شنیداری و نوشتاری این زبان و توانایی سخن گفتن و نوشتن به آن مجهز می‌سازد.
مخاطب این بسته، گروه‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می‌باشد. این مجموعه در دوره‌های منظم آموزشی در قالب کلاسهای عادی وفشرده وهمچنین به طور مستقل و بدون نیاز به حضور در کلاس قابل استفاده است. زبان آموز "لغة الضاد" به هیچ گونه پیش زمینه‌ی عربی نیاز ندارد. این مجموعه یادگیرنده را گام به گام به قابلیت برقراری ارتباط شفاهی و نوشتاری با عربزبانان و توانایی ابراز رفتار زبانی مناسب می‌رساند و به او امکان می‌دهد تا در دانشگاه‌هایی که زبان آموزش، عربی است به تحصیل بپردازد.
هدف کلي مجموعه‌ی "لغة الضاد" ايجاد توانايي فهم زبان عربی هنگام خواندن و شنيدن و کاربرد آن در سخن گفتن و نوشتن در زبان آموز ایرانی جهت بر قراري ارتباط فعال با عرب زبان‌ها (الناطقين بلغة الضاد) ميباشد. از ویژگی های این مجموعه:      
 

⦁    قابل استفاده برای همه ی گروه های سنی                                  

_ با رویکردی نوین، به روش ساختاری و گام به گام
_ با کاربردی آسان و روان وامکان یادگیری سریع زبان                           

_ همراه با راهنمای گام به گام یادگیری به زبان فارسی
_ با قابلیت آموزش همزمان سخن گفتن،نوشتن،خواندن وشنیدن          

_  بدون نیاز به پیش زمینه ی عربی

 

پنج جلد از تمهیدیه تا عالیه

 

 

خود آموز مکالمه عربی با ترجمه فارسی آموزش مکالمه کتاب آموزش عربی فصیح مکالمه

 

 

 

کتاب زبان را ببلعید، مزمزه نکنید

چگونه یک زبان خارجی را بیاموزم، چگونه عربی یاد بگیرم روش یادگیری عربی

 

ميترسم اشتباه حرف بزنم، سر كلاس استرس دارم، كلماتو زود
فراموش مي‌كنم، نمي دونم چطور بايد تمرين كنم، مطمئن نيستم
 در مسير درست آموزش باشم، چقدر زبان فرّار!ِ بعضي وقت‌ها از
 پيشرفت خودم مأيوس مي‌شم، احساس مي‌كنم دچار يكنواختي
 شدم و دايماً در جا مي‌زنم و ...
    اينها و عبارت‌هاي ديگر از اين دست مسايلي هستند كه غالباً ذهن يك زبان آموز را به خود مشغول مي‌كنند،  پرسشهایی كه اگر به درستي پاسخ داده شوند فرايند آموزش زبان آسان و روان تر مي‌گردد. اگر در مسير يادگيري زبان با دشواري يا ناكامي رو به رو مي‌شويد نه به اين دليل است كه استعداد يادگيري زبان را نداريد يا احياناً مؤسسه يا بسته‌ي آموزشي درستي را انتخاب نكرده ايد؛ بلكه دليل عمده‌ي آن اين است كه فاقد تجربه‌ي رويارويي با «زبان دوم » هستيد.
بی تردید انتخاب يك کتاب آموزشی معتبر در كنار معلمی موفق برای یادگیری زبان، ضروري است اما ضروري تر از آن، دانستن اصولي روانشناختي و روش‌هايي راهبردي است كه به شما مي‌آموزد چگونه مسير آموزش زبان را تا رسيدن به هدف، طي كنيد چرا كه بخش اعظم يك روش يادگيري، ارتباطي نزديك با نگرش، باورها و روحيات شما دارد، بدينسان از آن دسته از زبان آموزاني كه در ابتدا يا ميانه‌ي راه از گردونه‌ي آموزش جدا شده و به مقصود خود نرسيده‌‌اند نخواهيد بود . اگر می خواهید راه یادگیری یک زبان جدید را آسان و كوتاه  کنید، اين كتاب را چند بار بخوانيد.
 

کتاب قواعد الضاد

آموزش قواعد در ترجمه آموزش صرف و نحو آموزش قواعد عربی

 

 

هدف اصلی مجموعه کتاب های "قواعد الضاد" از آموزش دستور زبان عربی، دستیابی مخاطبش به مهارت درک متون عربی همزمان با خواندن آن و کسب توانائی ترجمه ی این متون و در نهایت به دست آوردن آمادگی برای سخن گفتن و نوشتن با این زبان است. البته پر واضح است که تحقق این هدف با فرض موفقیت این مجموعه در طی این مسیر امکان پذیر نیست مگر آنکه چنین هدفی در نگرش، باور و کُنش مدرس و یاد گیرنده ی آن نیز متبلور شود و در دستور کار آموزش ایشان قرار گیرد.
 آشنایی با کتاب
به منظور دستیابی به هدف پیش گفته، هر درس با شرح نکات دستوری و با مثال های کاربردی در گفت و گوهای روزمره و در تمرینات با یک متن هدفمند با سبک و سیاق داستانی آغاز می شود که شامل شاهد مثال های ویژه ی آن درس است اینگونه، مثال های موضوعات دستوری در متون کاربردی عربی معاصر دیده و بررسی می شود. این متون به همراه تمرین ها افزون بر 4000 واژه ی معاصر عربی را در بر دارد. تمرین ها، متنوع و تامل برانگیز طراحی شده است تا ذهن یادگیرنده را به چالش کشد و او را به تحلیل و تفکر وا دارد. تمرین ها، موضوع دستوری هر درس را در دو بعد تشخیص و کاربرد پوشش می دهد و در پایان هر درس، با پرسشهای4 گزینه ای و کلمات جدید آن درس، به اتمام می رسد. از طرفی برای کاربردی شدن صرف، از ابتدای کتاب بخشی از نحو که کاربرد بیشتری دارد نیز آورده شده است لذا در کنار کلمه از جمله و اجزاء اصلی تشکیل دهنده ی آن نیز سخن می گوئیم و تمرین می کنیم همچنین به منظور مرور و یادآوری مطالب دروس گذشته، درس هائی با عنوان «مراجعه» در خلال دروس گنجانده شده است.
چگونه بیاموزیم
در شیوه ی درست یادگیری قواعد،  مثال ها تحلیل شده و از آنها قاعده استنباط می شود سپس آن قاعده در مثال های متنوع جستجو شده و سعی در اجرای آن در نمونه های دیگر می شود. نتیجه این یادگیری می بایست در درک همزمان با خواندنِ درست متن و ترجمه آن به زبان فارسی تبلور یابد. لذا قواعد را باید در مثال ها آموخت و مثال ها را به عنوان کدهای یادگیری و تعمیم قاعده و نهایتا تولید موارد مشابه به خاطر سپرد.
تمرین های کتاب متنوع و چند بعدی و نوعاً دشوار است. تمرین دشوار نشانه ی یادگیری است و تمرینات آسان به معنای تکرار اطلاعات گذشته و تثبیت آن است. هدف از تمرین کردن کسب مهارت است نه حفظ اطلاعات. اطلاعات در اثر پردازش و تکرار به مهارت و آنگاه به ملکه ی ذهن تبدیل می شوند و مهارتی که ملکه ی ذهن شود پایدار و ماندگار است.
تمرین به معنای تحلیل، استنتاج و تکرار، اساس یادگیری و محور اصلی رویکرد این کتاب است. از این رو نوشتن تمرین تنها پس از تکرار آن سودمند است. پردازش اطلاعات در ذهن و تکرار آن، عامل انتقال آن اطلاعات از حافظه ی کوتاه مدت به بلند مدت و موجب پایداری و ماندگاری آن در ذهن است.
دستورالعمل های تألیف کتاب
1-    زبان آموزش دستور عربی به لحاظ محتوا، زبان عمومی نوشتار و گفتار در کاربرد روزمره و امروزی زبان عربی فصیح است.
2- به مثال و تمرین و تکرار بیش وپیش از نکات دستوری و تحلیل صرفی و نحوی توجه شده است.
3 - از توجه به شکل انتزاعی وکلی قواعد پرهیز شده است دانش زبانی در حیطه ی دستور زبان محدود به دانستن و آشنایی با اصطلاحات دستوری و انباشت محفوظات در ذهن نیست.
4-موضوع آموزش، معنا ومحتوای زبان ونه لفظ وشکل آن است لذا معنا مداری موضوع و محور یادگیری زبان تلقی شده است و شکل الفاظ و قواعدِ کلمه و کلام، ابزاری است برای انتقال معانی و دریافت آن.
5- اطلاعات زبانی و محفوظات در خدمت درک و بیان مفهوم زبان و دستیابی به مهارت های 4 گانه ی زبان دیده شده است.
6-از توجه به شاذ ونادر وخلاف اصل که فرآیند آموزش را از اهتمام به اصل کاربردی زبان منحرف می سازد اجتناب شده است.
7-ترجمه ی روان جهت دستیابی به درک مطلب و تمرین نگارش زبان فارسی به عنوان بخشی از دانش زبانی زبان آموز در دستور کار قرار گرفته است.
8- هدف؛ 1- درست 2- روان و 3- سریع خواندن متون و درک صحیح وهمزمان مفهوم آن است.
9- مشاهده، تشخیص و تحلیل سپس استنتاج قاعده و کاربرد آن وتولید موارد مشابه محور آموزش است.
10- مخاطب این مجموعه مقطع دبیرستان را به پایان رسانده است.
زمان بندی آموزش کتاب
    موضوع اصلی جلد اول صرف است که شامل 42 درس می شود. به طور میانگین برای 1- تدریس هر درس 2- پرسش از آن و 3- انجام تمریناتش (بسته به تعداد یادگیرندگان در کلاس وسطح و پیش زمینه ی علمی آنها) حداقل 3 ساعت و حداکثر 5/ 4 ساعت وقت در نظر گرفته شده است  بنابر این جلد اول را می توان بین 126 تا 189ساعت آموزش داد.  
    موضوع جلد دوم نحو است و از 24 درس تشکیل می شود. برای تدریس هر درس و پرسش از آن و انجام تمریناتش در کلاس از 5/4 تا 6 ساعت وقت اختصاص داده  شده است. از این رو جلد دوم در مدت زمان 108 تا 144 ساعت قابل آموزش است.

 

قیمت

همه 5 جلد مجموعه لغة الضاد از مقدماتی تا پیشرفته با چاپ رنگی و سی دی ها               180 هزار تومان

لغه الضاد 1 قرمز:35هزارتومان
لغه الضاد 2 زرد:35هزار تومان
لغه الضاد 3 آبی:40هزارتومان
لغه الضاد 4 سبز:40هزار تومان
لغه الضاد 5 بنفش:35هزار تومان


قواعدُ الضّاد جلد1    309 صفحه                       آموزش صرف کاربردی                              20000 تومان
قواعدُ الضّاد جلد2    274 صفحه                       آموزش نحو کاربردی                                20000 تومان
زبان را ببلعید، مزمزه نکنید             آموزش روشهای یادگیری زبان های خارجی                  6000 تومان

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:

021-66176017

021-88459872

0935-5583354

 

  آدرس: تهران، خیابان انقلاب، ابتدای فلسطین جنوبی، پلاک 286

ساعات تماس: 10 صبح تا 8 شب
نظرات خود را می توانید به آدرس asgharimahdi15@yahoo.com   ارسال نمایید.

ایمیل موسسه:mahadalzad2014@yahoo.com
 
شایان ذکر است که مجموعه های لغة الضاد و قواعد الضاد در حال حاضر علاوه بر مرکز توسعه آموزش زبان عربی (متاع)، در وزارت امور خارجه، دانشگاه علوم اسلامی شهید مطهری و دانشکده قضایی قوه قضائیه هم تدریس می شود.

سایت مرکز تخصصی آموزش عربی ( متاع)

دانلود نمونه هایی از درسهای کتاب لغة الضاد:
جلد اول

جلد دوم

جلد سوم

جلد چهارم

جلد پنجم

دانلود نمونه ای از کتاب زبان را ببلعید

دانلود نمونه ای از کتاب قواعد الضاد:

کتاب صرف

کتاب نحو

توضیحات بیشتر در مورد کتاب قواعد الضاد

روش دانلود: کلیک راست روی لینک و ذخیره (save)

 

منبع: عربی برای همه:: موضوعات مرتبط: آموزش مکالمه عربی فصیح , کتابها , نرم افزار , فایل صوتی , معرفی کتاب , معرفی کتابهای آموزش عربی ,
:: برچسب‌ها: کتاب آموزش مکالمه عربی , کتاب خود آموزش مکالمه عربی , نرم افزار آموزش مکالمه عربی , کتاب لغة الضاد , دانلود کتاب لغة الضاد , مکالمه عربی با ترجمه کلمات به فارسی , کتاب آموزش صرف , کتاب آموزش نحو , آموزش کاربردی قواعد عربی , آموزش صرفو نحو با رویکرد ترجمه و مکالمه , خرید اینترنتی کتاب لغة الضاد , خرید اینترنتی کتاب آموزش مکالمه عربی ,
|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 11
|
مجموع امتیاز : 204
نویسنده : محمد باقر اسدی
تاریخ : شنبه 23 فروردين 1393
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید

یارا در تاریخ : 1396/1/10 - - گفته است :
با سلام. اگر کسی قصد مهاجرت به کشور قطر را داشته باشد، باید عربی را به چه لهجه ای صحبت کند؟
پاسخ : سلام
خلیجی یا عراقی

علی در تاریخ : 1395/12/8 - - گفته است :
شما جه کتاب هایی را پیشنهاد میکنید که متن عربی همراه با ترجمه فارسی داشته باشد تا بتوانم اگر کسی عربی صحبت کرد منظور او را متوجه شوم؟؟؟
پاسخ : سلام
برای این کار بهتره تو کلاس شرکت کنید. ولی برای شروع می تونید از کتابهای خود آموز هم استفاده کنید.
مثل این کتاب:
http://www.arabiforall.com/post/392
یا این:
http://www.arabiforall.com/post/59

Mehdi javanmiri در تاریخ : 1395/12/5 - - گفته است :
سلام و عرض ادب،
ببخشید من دانشجوی رشته حقوق هستم و ترم آخر ولی زبان عربیم خیلی ضعیف میخاستم ببینم چ کتابی خوبه برای یادگیری لغات و جملات عربی ک ترجمه شده هم باشد.
با سپاس فراوان
پاسخ : سلام و عرض احترام
باید از کتابهایی استفاده کنید که خود آموز باشه.
بین کتابهای مفصل و جامع لغة الضاد از این لحاظ خوبه. ولی بقیه کتابها ترجمه کلمات رو نداره.
با کلیک روی بخش آموزش فصیح در آرشیو موضوعی می تونید مجموعه از این کتابها رو ببینید.

عباش در تاریخ : 1395/11/24 - - گفته است :
با سلام
میخام فقط مکالمه عربی شامی و عراقی رو تا سطح عالی بتونم صحبت کنم پیشنهادتون چیه؟در ضمن عجله هم دارم
پاسخ : سلام
این کانالهای مفیده مخصوصا کانال آموزش لهجه عراقی:
http://www.arabiforall.com/post/373

saeed در تاریخ : 1395/11/17 - - گفته است :
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشد من دوست‌ دارم زبان عربی یاد بگیرم الان ک میام یک نرم افزار سفارش بدم اینقد زیاد هس ک ادم نمیدونه کدومش واقعا خوبه میخواستم بدونم کاربران دیگه بیشتر از چه نرم افزاری استفاده کردن و رضایت داشتن اگ کمکم کنید ممنون میشم
پاسخ : سلام و عرض ادب
پاسخ ارسال شد

سمیه در تاریخ : 1395/11/12 - - گفته است :
باتشکر از سایت بسیار خوب ومفیدتون
کیفیت صدای کارتون ریمی ضعیف هست
پاسخ : سلام و تشکر از لطفتون
متاسفانه کیفیتش همینه
چون کارتونش قدیمیه

حسنا در تاریخ : 1395/5/1 - - گفته است :
سلام برای آموزش مکالمه به صورت خودآموز کدوم یک ازین کتابا بهتره؟ لغت الضاد یا العربیه بین یدیک ؟ اصولا کتاب بهتره یا روش های دیگه؟ با رزتا استون قبلا کار کردم ولی خیلی کاربردی نبود برام قواعد رو هم واضح توضیح نمیده. ممنونم !!
پاسخ : سلام
کلا توصیه نمی کنم که خود آموز یادبگیرید. ولی در صورت اصرار، لغة الضاد بخاطر داشتن توضیحات فارسی برای خود آموز بهتره.

حکیم در تاریخ : 1394/8/8 - - گفته است :
سلام ببخشید آقای اسدی لینک های دانلود را میشه چک کنید. نتونستم دانلود کنم. کلیک راست هم کردم. با تشکر
پاسخ : سلام
این کتاب برای دانلود گذاشته نشده و فقط چند صفحه برای نمونه است

صادق در تاریخ : 1394/3/2 - - گفته است :
سلام
کارشناسی فنی دارم و عربیم خیلی ضعیف است
به رشته ادیان علاقمند شده ام واحتیاج به فراگیری عربی دارم.
آیا کتابی است که زیاد درگیر قواعد نشود و بصورتی ساده ، ترجمه عربی را آموزش دهد.
پاسخ : سلام
کتاب اللغه العربیه جامعة المصطفی
لغة الضاد
صدی الحیات
رحلة مع العربیة نشر مشعر
آخری ساده تره

نسیم در تاریخ : 1394/2/25 - - گفته است :
با عرض سلام و احترام
بنده می خواستم مکالمم خوب بشه،(شنیداری نسبتا خوبی دارم) شما چه پیشنهادی دارین؟ فایل تصویری(فیلم و سریال...) خاصی هست به صورت مجموعه که بخوام استفاده کنم.
سوال دیگه اینکه مخاطبی که گفتن در طول سه ماه می خوان زبان عربی رو یاد بگیرن شما چه پیشنهادی به ایشون دادین؟
با تشکر
پاسخ : با سلام و عرض ادب
بهترین راه برای تقویت مکالمه اینه که روی صحبت کردن و شنیدن و نوشتن بیشتر کار کنید. مثلا کارهای روزمره تون رو به عربی بنویسید و بعدا اون رو بصورت شفاهی و حفظ برای کسی دیگه که سطحش از شما بالاتره بخونید تا براتون تصحیح کنه. تماشای فیلم و خواندن داستان و نوشتن خلاصه داستان آنها و بیان شفاهی آن هم خیلی مفیده. در مورد اشیائی که در طول روز می بینید با خودتون عربی صحبت کنید.
حتما در کنار همه این کارها در یک کلاس عربی گفتگوی آزاد ( در صورت امکان) شرکت کنید. اما اگر امکانش نبود از روش اول بیشتر استفاده کنید. نوشتن کارهای روزمره و حوادث مختلف و بعد بیان شفاهی اونها.
دیدن مکرر فیلم عربی هم خوبه. در حدی که جملاتش رو حفظ بشید. خود بنده فیلمهای عربی رو گاهی پنجاه بار می دیدم.
حفظ مکالمات کتابهای آموزش مکالمه و اجرای اونها با یک نفر دیگر هم روش دیگه ایه که بهتون کمک می کنه.
موفق باشید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی