معرفی کتابها و دوره ها

معرفی و آموزش تصویری برنامه چت پالتاک برای علاقمندان به چت به زبان عربی و سایر زبانها (Paltalk Mes

دوشنبه 21 فروردین 1391

 

http://s2.picofile.com/file/7147891391/paltalk.pngدر پاسخ به درخواستهای فراوان دوستان که محلی را برای چت صوتی و متنی به زبان عربی و با عرب زبانان می خواستند تصمیم دارم که در این پست شما را با برنامه پالتالک آشنا کنم. این برنامه رایجترین برنامه چت در کشورهای عربی است و همیشه بین 60 تا 100 هزار کاربر در رومهای مختلف آن در حال چت می باشند. همه کشورهای جهان در این برنامه اتاق دارند ولی رومهای عربی شلوغترین آنها هستند. در این رومها به لهجه های مختلف عربی چت می شود و شما نیز مي توانيد با دانلود اين نرم افزار و ساخت آی دی وارد اتاق های مختلف با زبانها و موضوعات گوناگون شده و گفتگو کنید و در مباحث طرح شده با موضوعات متنوع مشارکت نمایید، صداي آنها را بشنويد، و تصويرشان را به صورت آنلاين مشاهده نماييد و خود نيز نظرات و ایده هایتان را طرح نمایید. همچنين شما مي توانيد خارج از فضای اتاق با کاربران ارتباط داشته باشید این ارتباط می‌تواند با رییس اتاق و سایرن باشد. ضمن آنکه در صورتي که تمايل به ارتباط با سايرين را نداشته باشيد می توانید با انجام تغییر در تنظيمات برنامه با هیچ کس ارتباط نداشته و يا با افراد به خصوصی ( همانند دوستان و بستگان) ارتباط داشته باشيد. برای دیدن آموزش و دانلود برنامه به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب


 

 

 

 

 

دانلود آخرين نسخه نرم افزار پالتالک با حجم بیست مگابایت :

دانلود از سایت دانلود دات کام ( در صفحه بعد روی دکمه دانلود مقابل اسم برنامه کلیک کنید)

 

 

آموزش ساخت حساب کاربری (آی دی)

در اين قسمت نحوه ساخت نام کاربري به شما آموزش داده مي شود.

ایجاد حساب کاربری در پالتالک در ایران امکان پذیر نیست مگر اینکه از وی پی ان (نوعی ف ی ل تر شکن) استفاده کنید یا اینکه از دوستان مقیم در خارج از کشور بخواهید که بجای شما در این برنامه ثبت نام کرده و برای شما حساب کاربری ایجاد کنند و نام کاربری و پسورد آن را به شما بدهند. ولی پس از ثبت نام حتی در ایران هم می توانید با وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد مسنجر شده و در همه اتاقها چت کنید.

برای ثبت نام باید ابتدا برنامه را اجرا کنید. پنجره کوچکی ظاهر می شود. در پایین این پنجره روی دکمه Register کلیک کنید.

برای بزرگ شدن عکسها روی آنها کلیک کنید

http://s2.picofile.com/file/7147856769/paltalk1.jpg

 

 در صورتیکه که اینترنتتان مشکلی نداشته باشد صفحه زیر ظاهر می شود که فرم ثبت نام و ایجاد کاربری محسوب می شود:

 

http://s2.picofile.com/file/7147858167/paltalk_2.jpg

 

آموزش پر کردن فرم ثبت نام:

1. در قسمت اول اين فرم که "ايجاد نام کاربري " نام دارد (Create a Nickname)

لازم است شما نام انتخابي خود را به انگليسي وارد نماييد دقت کنيد که در محيط پالتاک ساير کاربران شما را با اين نام خواهند شناخت. همچنين نامي که شما انتخاب مي کنيد فقط شخص شما داراي آن نام خواهد بود لذا چنانچه اين نام قبلا توسط شخصي ديگر انتخاب شده باشد پالتاک اجازه ثبت نام مجدد با آن نام را به شما نخواهد داد .

شما مجبور خواهيد بود نام ديگري براي خود انتخاب نماييد . اين نام مي تواند همان نام سابق با افزودن عدد، حروف و يا انتخاب نام جديد ديگري باشد. من برای خود نام Assadi1986 را به عنوان نام کاربری خودم انتخاب می کنم.

 2. در قسمت دوم اين فرم گزينه رمز عبور وجود دارد (Password)  که لازم است رمز 8 کاراکتري خود را - که بهتر است ترکيبي از اعداد و حروف باشد- را وارد نماييد.

. پس از وارد کردن رمز عبور خود به قسمت سوم فرم مي رسيم: که مربوط به وارد کردن مجدد رمز عبور است (Re-type Password) در اين قسمت رمز عبوري را که در قسمت قبل وارد کرديد مجددا وارد نماييد دقت کنيد رمز عبور حتما همان رمز عبور قبلي باشد در غير اين صورت به هنگام تسليم ( Submit ) فرم ثبت نام سيستم اعلام خطا خواهد نمود.

 4. در قسمت چهارم که مربوط به ايميل (Email)  است لازم است آدرس پست الکترونيکي خود را وارد نماييد. اين آدرس به شما کمک خواهد کرد در صورتي که رمز عبور خود را فراموش نماييد، پالتاک رمز عبورتان را به ايميل وارد شده در اين قسمت، ارسال نمايد. اين ايميل کاربردهاي ديگري نيز دارد که فعلا به آن نمي‌پردازيم.

5- در قسمت پنجم یک سوال انتخاب کرده و پاسخ آن را می نویسید. این کار برای آن است که اگر بعدا پسوردتان را فراموش کردید با دادن پاسخ به این سوال آن را بازیابی کنید.

برای اتمام عملیات ثبت نام روی دکمه Create a Nickname در پایین صفحه کیک کنید.

در صورتیکه ثبت نام با موفقیت انجام شده و پیام تکمیل ثبت نام ظاهر گشت می توانید به صفحه نخست برنامه که همان پنجره کوچ است رفته و با وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد مسنجر شوید.

در صورت ورود موفق صفحه زیر ظاهر می شود:

http://s2.picofile.com/file/7147859565/paltalk_3.jpg

 

اتاقهای مشهور و پرکاربرد در پایین صفحه لیست می شوند و با کلیک روی آنها مستقیما وارد اتاقها می شوید. بهتر است که با کلیک روی دکمه View all  لیست همه اتاقها را که بر اساس موقعیت جغرافیایی و موضوع طبقه بندی شده است مشاهده کنید.

 با کلیک روی دکمه View all  صفحه ای کشابه صفحه زیر نمایش داده می شود:

http://s2.picofile.com/file/7147859886/paltalk_4.jpg

در این لیست اسامی اتاقها و همچنین تعداد افراد حاضر در آنها را مشاهده می کنید و با کلیک روی آنها می توانید وارد اتاقها شوید.

در اطراف برنامه بنرهایی تبلیغاتی ظاهر می شوند که موجب پرت شدن حواس و سنگین شدن صفحه می شوند. در صورتیک برنامه مسدود کردن تبلیغات را از لینک زیر دانلود و اجرا کنید این تبلیغات ظاهر نمی شوند:

دانلود برنامه مسدود کننده تبلیغات پالتالک با حجم 24 کیلوبایت:

دانلود از سرور پرشین گیگ

دانلود از سرور پیکو فایل

دانلود از سرور بیست آپلودز

 

فقط توجه داشته که برخی برنامه ها مانند دیکشنری نارسیس نسخه 6، هنگام اجرا کردن این برنامه دچار مشکل می شوند چون از سیستمی مشابه بنرهای تبلیغاتی استفاده می کنند و این برنامه صفحات پاپ آپ آنها را نیز مسدود می کند. به همین خاطر هنگام استفاده از آنها این برنامه را از نوار وظیفه (کنار آیکون ساعت) ببندید. برای این کار روی آیکون کوچگ آن کنار ساعت کلیک راست کرده و خروج را بزنید.

در دو شاخه زیر اتاقهای مفید فراوانی به زبان عربی و لهجه های سعودی، لبنانی، شامی و... وجود دارد.

Middle east > islam:    

Middle east > Governments and politics:

 

http://s2.picofile.com/file/7147859886/paltalk_4.jpg

 

http://s2.picofile.com/file/7147860000/paltalk_5.jpg

استفاده از برخی شاخه ها را توصیه نمی کنم. مخصوصا رومهای بخش ایران که تجربه شخصی خودم نشان داده بیشتر فقط وقت را تلف می کنند و برای اهانت به اعتقادات مسلمانان ایجاد شده و از طرف صهیونیستها و نوکرانشان اداره می شوند.

اینهم صفحه اتاق چت عربی (اتاق مناظره اسلامی مسیحی)

http://s2.picofile.com/file/7147874515/paltalk_6.jpg

با کلیک روی فلش کنار دکمه میکرفون می توانید روی lock کلیک کنید تا نیازی به نگه داشتن دکمه برای صحبت نباشد

 

امیدوارم که این پست  برای شما سودمند بوده باشد

با آروزی چتی موفق برای شما!

 

 


مطالب مرتبط

دسته بندی موضوعات

فیلم های آموزشی

آمار سایت